40Haber

‘Geleceğim, Mesleğim’ projesi

Kırkağaç Belediyesi tarafından organize edilen ‘Geleceğim, Mesleğim’ projesi adı altında öğrencilerin akademik gelişimleri ve yaşayarak öğrenmelerine imkan vermek amacıyla Okyağ Zeytin Fabrikasına gezi düzenlendi. Gıda işletmesinde hijyen şartlarının ne kadar önemli olduğu, zeytinin yağa dönüşme evreleri ve paketlenmesi uygulamalı olarak gıda mühendisi tarafından öğrencilere gösterilip anlatıldı. İşletme tarafından katılımcılara yeni hasat zeytinyağı hediye edildi. Buradan […]

‘Geleceğim, Mesleğim’ projesi
03 Kasım 2020 - 15:37 'de eklendi.

Kırkağaç Belediyesi tarafından organize edilen ‘Geleceğim, Mesleğim’ projesi adı altında öğrencilerin akademik gelişimleri ve yaşayarak öğrenmelerine imkan vermek amacıyla Okyağ Zeytin Fabrikasına gezi düzenlendi.
Gıda işletmesinde hijyen şartlarının ne kadar önemli olduğu, zeytinin yağa dönüşme evreleri ve paketlenmesi uygulamalı olarak gıda mühendisi tarafından öğrencilere gösterilip anlatıldı. İşletme tarafından katılımcılara yeni hasat zeytinyağı hediye edildi. Buradan sonra Usludan Gıdaya ait Butik üretim tesisi gezildi. İşletme sahibi Cahit Uslu tarafından Karşı Köyden markasının doğuş hikayesi anlatılırken tersine göç ve köylerde üretimin köy halkına ve gençlere katabileceği avantajlardan bahsedildi. Öğrencilerin ürünler ve üretim süreçleri hakkında ki sorular yanıtlanarak şirketin ürettiği doğal sirkelerden katılımcılara hediye edildi..

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER