40Haber

Kırkağaç’ta ‘Kırmızı Çizgi’ çekildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından yaptığı ’30 MART’TA KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ’ paylaşımının ardından Kırkağaç’ta yaya geçitlerinde, yayalara öncelik için farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı trafikte önceliğin yayalarda olduğunu belirten farkındalık çalışmaların ardından bu kez de ‘KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ’ uygulaması başlattı. Yurt genelinde olduğu gibi Kırkağaç’ta da başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya […]

Kırkağaç’ta ‘Kırmızı Çizgi’ çekildi
30 Mart 2021 - 15:33 'de eklendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından yaptığı ’30 MART’TA KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ’ paylaşımının ardından Kırkağaç’ta yaya geçitlerinde, yayalara öncelik için farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı trafikte önceliğin yayalarda olduğunu belirten farkındalık çalışmaların ardından bu kez de ‘KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ’ uygulaması başlattı. Yurt genelinde olduğu gibi Kırkağaç’ta da başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor. Kırkağaç’ta yaya geçitlerinin sarı renkli şeritlerinden bazılarını Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Büyükşehir Belediyesi Kırkağaç Koordinatörü Tahsin Arslan, Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürü Sadık Demir ve Kırkağaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya kırmızı renge boyadı.
Son olarak programa katılan protokol ve öğrenciler sürücülere bilgilendirici broşürler dağıttı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER