40Haber

Şehit Jandarma Uzm. Sezer Aydemir Adına Kütüphane Açıldı

Vali Deniz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir Adına Yaptırılan Kütüphane Açılışına Katıldı. Vali Ahmet Deniz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir adına silah arkadaşlarının katkılarıyla Kırkağaç Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesinde yaptırılan kütüphanenin açılışına katıldı. Vali Deniz ve şehit ailesi tarafından gerçekleştirilen açılışta Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir’in kendi sesinden de bir şiir dinledi. Açılışta […]

Şehit Jandarma Uzm. Sezer Aydemir Adına Kütüphane Açıldı
18 Ekim 2019 - 0:07 'de eklendi.

Vali Deniz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir Adına Yaptırılan Kütüphane Açılışına Katıldı.

Vali Ahmet Deniz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir adına silah arkadaşlarının katkılarıyla Kırkağaç Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesinde yaptırılan kütüphanenin açılışına katıldı. Vali Deniz ve şehit ailesi tarafından gerçekleştirilen açılışta Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir’in kendi sesinden de bir şiir dinledi. Açılışta konuşan Vali Ahmet Deniz “Onlar biz yataklarımızda uyuyalım diye değil, uyanık olalım diye şehit oldular. Millet olarak uyanık olmak zorundayız. Bugün şehitlerimiz sayesinde buradayız. Kahramanlarımız şimdi de ezan dinmesin, bayrak inmesin, bir terör devleti kurulmasın diye Suriye’de. Rabbim onları korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Türkiye, başkaları gibi kırıp dökmek, sömürmek için değil insanlara barış, şefkat ve merhamet götürmek için orada. Bizim milletimizin güzelliği de bu özelliklerinde. Biz tarihi şan ve şerefle dolu bir milletiz. Tarihimizde kara bir leke yok.  Bu coğrafyada ölümü göze alamayan bir millet ayakta duramaz. Bizler yeri geldiği zaman şehadete yürümeye hazırız” dedi.

Şehidimiz adına yaptırılan kütüphanenin çok anlamlı olduğunu da vurgulayan Vali Deniz “Şehidimizin adını bir kütüphanede yaşatma düşüncesi ile yola çıkan arkadaşlarının verdiği emek ve çaba son derece kıymetli. Dünya var olduğu müddetçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu müddetçe de şehitlerimizin isimleri yaşayacak” dedi. Şehit ailesine ve şehidin silah arkadaşlarına plaket ve hediyelerinin verilmesinin ardından Vali Ahmet Deniz ve protokol üyeleri kütüphaneyi gezdi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER