40Haber

GIDA BANKASININ ÜRÜNLERİ ÇİFTÇİLERDEN TEMİN EDİLECEK

Bilindiği üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurmuş olduğu “Gıda Bankası ” aracılığı ile, il genelinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapmaya devam ediyor. Bu güne kadar ihale yolu ile toptancılardan temin edilen Tarımsal gıdalar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ ün talimatı ile çiftçilerden temin edilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin […]

GIDA BANKASININ ÜRÜNLERİ ÇİFTÇİLERDEN TEMİN EDİLECEK
22 Ekim 2020 - 16:33 'de eklendi.

Bilindiği üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurmuş olduğu “Gıda Bankası ” aracılığı ile, il genelinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapmaya devam ediyor.

Bu güne kadar ihale yolu ile toptancılardan temin edilen Tarımsal gıdalar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ ün talimatı ile çiftçilerden temin edilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, bir süredir Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Odası Başkanlığı ve ilçemizdeki faaliyet gösteren Yağmurlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi , Musahoca Tarımsal Sulama Kooperatifi, Alacalar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile ortaklaşa yapılan görüşmelerin devamı olarak bugün Manisa büyükşehir belediyesi Kırkağaç koordinatörlük binasında ; müdürümüz sayın Tahsin Arslan ve ilçe tarım müdürümüz sayın Cihan Doğan, Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’ndan Sayın Hakan gaşi ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan Sayın Murat Kul’un da katılımı ile bir toplantı daha gerçekleştirildi.
Yapılan bu toplantıda, anlaşma sağlanması ve alım Protokolü imzalanması halinde ilk etapta ilçemiz çiftçilerin den Kooperatifler aracılığıyla 5 ton Aknaz nohut ve 2,5 ton kuru fasulye alımı yapılacağı bildirilmiştir.

Çiftlerimize konu ile ilgili kesin ve ayrıntılı bilgi önümüze hafta duyurulacaktır .

Bu vesileyle, Yapılan bu çalışmalardan dolayı, Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Cengiz Ergün başta olmak üzere, Kırsal Kalkınma Daire başkanımız Sayın Yılmaz Usta ve muhtarlık işleri müdürümüz sayın Tahsin Aslan’a, İlçe Tarım müdürümüz sayın Cihan Doğan’a ve Bu projede Emeği geçen herkese çiftçilerimiz adına teşekkürlerimi sunarım.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER