40Haber

Şemsi Bayraktar’dan Geçmiş olsun telefonu

18 Ekim 2020 tarihinde Kırkağaç ilçemizde meydana gelen şiddetli dolu yağışı sonrasında, tarım alanlarında meydana gelen hasar sebebiyle , Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Ş. Şemsi Bayraktar, Kırkağaçlı çiftçileri temsilen Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığını arayarak bilgi aldı. Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Ş. Şemsi Bayraktar ile yapmış […]

Şemsi Bayraktar’dan Geçmiş olsun telefonu
22 Ekim 2020 - 16:33 'de eklendi.

18 Ekim 2020 tarihinde Kırkağaç ilçemizde meydana gelen şiddetli dolu yağışı sonrasında, tarım alanlarında meydana gelen hasar sebebiyle , Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Ş. Şemsi Bayraktar, Kırkağaçlı çiftçileri temsilen Kırkağaç Ziraat Odası Başkanlığını arayarak bilgi aldı.

Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Ş. Şemsi Bayraktar ile yapmış olduğu görüşmede, kendisine ilçemizde meydana gelen dolu yağışında tahminen 5000 dekarlık bir alanda zeytinlerin neredeyse yüzde 80’lere varan bir hasar gördüğünü , ürünlerin %50 sinin yere düştüğünü , kalan %30 40’lık bölümünün ise ağaçta olmasına rağmen sofralık özelliğini kaybederek yağlık vasfına girdiğini belirterek Sera ve açık alanlardaki tarımsal arazilerin de yer yer neredeyse %100 lere varan bir zarara maruz kaldığı bilgisi verdi.
Konuyla ilgili bilgi veren Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, Yapılan telefon görüşmesinde sayın Genel Başkanımız , hem Kırkağaç’ımız da, hem Manisa’mızın diğer ilçelerinde , hem de yurt genelinde meydana gelen sel ve dolu yağışlarından dolayı zarar gören çiftçilerimizle ile ilgili olarak , Tarım Bakanlığı ile devamlı iletişim içerisinde olduklarını ve Bakanlığa , yurt genelinden toplanan bilgilerin bizzat kendisi tarafından aktarıldığını ve gerekli istek ve taleplerin yapıldığını belirtmiştir.
Bu duygular ile Kırkağaçlı çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerini ileten sayın Genel Başkanımız , çiftçilerimizin üzüntülerini en derin bir şekilde paylaştığını belirterek selamlarını iletmiştir.
Ben de Kırkağaçlı çiftçilerimizi temsilen, sayın Genel Başkanımıza , iyi günümüzde kötü günümüzde , bugüne kadar her anımızda yanımızda olup, göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimi arz ederim.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER